Archiwum miesięczne: Wrzesień 2009

Układanie pętli grzewczych ogrzewania podłogowego – film

Ogrzewanie podłogowe z uwagi na najkorzystniejszy dla człowieka rozkład temperatury w pomieszczeniu, jest coraz bardziej popularnym sposobem ogrzewania pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Obwody grzejne (wężownice) mogą mieć długość do 100 m, niezbędne jest więc łączenie w jednym obwodzie dwóch rur. Do ogrzewania podłogowego zaleca się stosowanie rur z osłoną wykonaną fabrycznie. Rury te mogą być…

Miedź w instalacji gazowej – jakie rury?

Jakie rury nadają się na instalację gazową? Jak je łączyć, by były szczelne? Jak izolować rury i jak prawidłowo prowadzić je przez ściany? Poznając odpowiedzi na te i inne pytania, uzyskujemy przepis na poprawnie wykonaną i bezpieczną instalację gazową.

Kopalnia rudy miedzi – film

850 metrów pod ziemią, kopalnia miedzi Polkowice-Sieroszowice kanał komory utrzymania ruchu i maszyny tam stojące. Zapraszamy do obejrzenia niecodziennego filmu, w jaki sposób pozyskuje się cenny kruszec! [youtube]eGiTkwqYY8Y[/youtube]

Ogrzewanie ścienne z przewodów miedzianych – film

Ogrzewanie ścienne stanowi podobne rozwiązanie do ogrzewania podłogowego, pod względem charakteru pracy – jako niskotemperaturowe ogrzewanie powierzchniowe. Umożliwia ono pokrycie strat ciepła szczególnie większych pomieszczeń, dla których wydajność ogrzewania jedynie z ogrzewania podłogowego mogła by być niewystarczająca. Zaletą ogrzewania ściennego jest także możliwość wykorzystania go dla chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim, dzięki znacznej powierzchni oddawania…

Wpływ miedzi na jakość wody do picia

W Polsce zawartość miedzi w wodzie do picia normuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dopuszczona tym Rozporządzeniem zawartość miedzi w wodzie wynosi: 2,0 mg/dm3. Wartość ta obowiązuje zarówno dla zimnej jak i ciepłej wody. W wodach surowych (dotyczy to zarówno ujęć powierzchniowych…